0
0

سلام، من توان مطالعه خیلی پایینی دارم. خیلی زود خسته میشم و دائم بیحال و خواب آلودم و از درس خیلی زود خسته میشم ، طوری که میانگین مطالعه من در روز تقریبا 1۰ صفحه هست. خیلی نگران هستم در نوروز به برنامه نرسم. از آزمون ها هم خیلی عقبم. من باید چیکار کنم؟

0
0

سلام

١- اگر خستگى شما ناشى از مشكلات روحی مانند نداشتن انگیزه یا نا امیدی است، حتما هدف خود را یادداشت کرده و آن را هر روز مرور کنید زیرا هدف عامل ایجاد انگیزه و محرک هر فعالیتی است.

به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به هدفتان باید پشتکار داشته باشید و در هر مرحله ای که احساس خستگی کردید، هدف خود را مرور نمایید.

٢- اما اگر خستگى شما ناشی از مشکلات جسمى است، علت را بیابید.

برای مثال اگر خستگی شما ناشی از ساعت خواب پایین است، باید حتما ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کرده و آن را ثابت نمایید.

زیرا خواب کافی یکی از موثرترین عوامل در غلبه بر خستگی است.

ميزان خواب شبانه روز شما باید بین ۶ الی ۸ ساعت باشد.تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاهش خستگی و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

‏‎٣- روزانه ورزش كنيد.

‏‎ورزش روزانه در حدود ١٥ تا ٣٠ دقيقه سبب نشاط و شادابی هرچه بیشتر می شود . بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دهید.

‏‎٤- طبق برنامه مطالعاتی پیش بروید و سعی کنید ساعت مطالعه و تعداد تست خود خود را هر روز نسبت به روز قبل کمی افزایش دهید.

برای مثال اگر در روز سه ساعت مطالعه کرده و ۷۵ تست زده اید، سعی کنید در روز بعد چهار ساعت مطالعه کرده و ۸۰ تست بزنید.

بنابراین حتما علل خستگی خود را بیابید و سعی کنید مطابق موارد گفته شده برای آن ها تصمیم راهبردی مناسب را اخذ نمایید. همچنین با نوشتن و مرور روزانه اهداف خود و مطالعه همگام با برنامه مطالعاتی دقیق، انرژی لازم برای پیشروی روند خود را به دست آورید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا