0
0

سلام،اين روزهاي آخر خيلي خسته ام، همش خوابم مياد. سر درسم ميرم خوابم. ميشه راه حل بدين؟ الان بايد چند بيدار شيم؟ ٨ خوبه؟

0
0

سلام

١- اگر خستگى شما ناشی از مشکلات جسمى است، علت آن را بیابید.
برای مثال اگر خستگی شما ناشی از ساعت خواب پایین است، باید حتما ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کرده و آن را ثابت نمایید.
زیرا خواب کافی یکی از موثرترین عوامل در غلبه بر خستگی است.
ميزان ساعت خواب متعادل شبانه روز شما باید بین ۶ الی ۸ ساعت باشد.تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاهش خستگی شما و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

٢-‏‎ در اين دوره حساس، ساعت خواب و بیداری ثابتی داشته باشید زیرا در غیر این صورت هورمون خواب به درستی ترشح نشده و در طول روز احساس خستگی زیادی خواهید داشت.

٣- ساعت بیداری صبح نیز بهتر است ٦ صبح باشد. زيرا حداقل ٤٠ دقیقه طول می‌کشد تا سیستم اعصاب مرکزی شما آماده فعالیت شود. بنابراین بايد باید ساعتی بیدار شويد که سیستم عصبی‌ حداکثر یک ساعت زمان برای آماده شدن داشته باشد. از طرفی باید به این نکته دقت داشت که اینکار نیاز به تمرین دارد و اين دوران بهترين زمان براي كسب آمادگي ذهن است.

‏‎٤- هر روز ١٥ تا ٣٠ دقيقه ورزش کنید. ورزش سبب نشاط و شادابی هرچه بیشتر می شود . بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

‏‎‏‎٥- اگر خستگى شما ناشى از مشكلات روحی مانند نداشتن انگیزه است، حتما هدف خود را یادداشت کرده و آن را هر روز مرور کنید.زیرا هدف عامل ایجاد انگیزه و محرک هر فعالیتی است.
به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به هدفتان باید پشتکار داشته باشید و هر روز صبح با فکر کردن به اهداف خود سعی کنید با انرژی از خواب بیدار شده و روند مطالعاتی خود را پیش ببرید.

بنابراین با پیدا کردن علت خستگی خود می توانید تصمیم راهبردی مناسبی برای غلبه بر این موضوع پیدا کرده و با ثابت کردن ساعت خواب و بیداری خود و انجام ورزش روزانه با حداکثر انرژی به مطالعه بپردازید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا