0
0

سلام نکاتی که دبیران خیلی به آن اشاره می کنند این است که دانش آموزان در کلاس تمرکز کافی برای گوش دادن به درس ها را ندارند. راه حل چیست؟

0
0

سلام

١- باید به دانش آموزان توصیه شود که قبل از شروع کلاس حتما نکات جلسه قبل را مرور کنند و به مدت دو الی سه دقیقه مطالب را پیشخوانی و سوال گذاری نمایند. این عمل سبب کنجاوی ذهن آن ها شده و باعث می شود برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود با تمرکز بیشتری در کلاس حضور داشته باشند.

٢- از دانش آموزان بخواهید که در کلاس یادداشت برداری نمایند. یادداشت برداری به آن ها کمک می کند تا ذهن آن ها به مسائل متفرقه نپرداخته و با تمرکز بیشتری مطالب را بیاموزند. البته لزومی ندارد تمامی موارد نوشته شود و می توانند به نوشتن نکات اصلی بسنده نمایند.

٣- بحث و درگیری ذهنی هرچه بیشتر با معلم بهترین راه حل برای فهمیدن مطالب است و مطالب را برای دانش آموزان جالب تر می کند. کلاس حتما باید فعال باشد و اجازه پرسیدن سوال به دانش آموزان داده شود.

٤- در پایان کلاس، چند دقیقه کوتاه را برای خلاصه نویسی کلاس روز اختصاص دهید. به این صورت دانش آموزان می توانند به راحتی بین نکات اصلی و صحبت های دبیران ارتباط برقرار کرده و مطالب را عمیق تر متوجه شوند.

بنابراین حتما کلاس فعالی برای دانش آموزان ایجاد نمایید تا بتوانند در آن به بحث و پرسیدن سوال بپردازند و از آن ها بخواهید با پیش خوانی و سوال گذاری پیش از جضور در کلاس درس و یادداشت برداری مطالب مهم با تمرکز بیشتری در کلاس حاضر شوند.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا