0
0

سلام من هر چه ریاضی می خوانم نمی توانم نتیجه بگیرم الان سال دهم هستم و خیلی نگران سال های بعد هستم. می شه بگید چطور باید این درس را مطالعه کرد؟

0
0

سلام

١- دروسی مانند ریاضی از نوع دروس تمرینی هستند یعنی برای یادگیری به تمرین و حل تست های آموزشی نیاز است.

٢- ابتدا جزوه خود را به صورت سریع مطالعه کرده و فرمول ها و نکات مهم آن را استخراج کرده و وارد خلاصه نویسی های خود نمایید. سپس به مطالعه کتاب درسی بپردازید، زیرا کتاب درسی یکی از مهمترین منابع است و شما می توانید با مطالعه و حل تمرین های کتاب درسی، با ادبیات طراحان آشنا شوید.

٣- سپس تمرین حل کنید. البته در حل تمرین ها هم زیاد مکث نکنید و اگر پاسخ را نمی دانید با استفاده از جزوه و پاسخنامه تشریحی، پاسخ را یادبگیرید. همچنین اگر در این تمرین ها نکته ای موجود است، نکات جدید را وارد خلاصه نویسی های خود نمایید.

٤- حل تمرین های متعدد تكميل كننده يادگيري شما مي باشد و حتما بايد در برنامه مطالعاتي شما قرار بگيرد. در دروس تمريني بايد٣٠٪‏ واحد مطالعاتي خود را به مطالعه و ٧٠٪‏ زمان باقي مانده را به حل تمرین اختصاص دهيد، زيرا اين دروس براي يادگيري به حل تمرین های فراوان نياز دارند.

بنابراین حتما در مطالعه و یادگیری این نوع دروس تعریف خود را از یادگیری تغییر داده و سعی کنید با مطالعه سریع جزوه و کتاب درسی بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به زدن تمرین و تکمیل یادگیری های خود اختصاص دهید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا