0
0

سلام من موقع درس خوندن همش حواسم پرت می شه. مثلا به این فکر می کنم چرا دوستم اینجوری گفت؟ چرا معلم ها این رو گفتن. بعد به خودم میام می بینم یه عالمه گذشته و من درس نخوندم . چیکار کنم؟

0
0

سلام

١- ابتدا باید مكان مطالعه مناسبي انتخاب كنيد.
از ويژگي هاي مكان مطالعه مناسب داشتن نوركافي، سكوت كافي و… خواهد بود. مكان مطالعه شما بايد ثابت باشد و در اين مكان كاري به جز مطالعه و درس خواندن نبايد صورت بگيرد اين كار به شرطي شدگي ذهن شما كمك بسياري خواهد كرد و تمركز شما بالا خواهد رفت.

٢- لیست افکار مزاحم خود را بنویسید و زمانی را در روز به فکر کردن در مورد آن ها اختصاص دهید.
اگر علت عدم تمركز شما افكارمزاحم است، با نوشتن اين علل و شناسايي آن ها به راحتی می توانید آرامش لازم را کسب کنید.
تخليه افكار مزاحم سبب مي شود تا با تمركز بيشتري به مطالعه بپردازيد.

٣- سرعت مطالعه و حل تمرین خود را كمي افزايش دهيد. از مزایای این کار پر شدن فضاي خالي ذهن شما است و سبب می شود شما کمتر به مسائل فکر کنید.
يكي از علل تمركز پايين كند خواندن دروس است. باید بدانید که داشتن سرعت مناسب
به شدت روی تمرکز تاثیر گذار است.
همچنين حتما به صورت حجمی- زمانی مطالعه کنید و هر بار سعی کنید سرعت خود را نسبت به دفعات قبل افزایش دهید تا فضای خالی ذهن شما پر شده و با تمرکز بالایی به مطالعه بپردازید.دقت داشته باشيد كه هدف گذاري شما بايد متناسب با توانايى هاي شما باشد.

٤- هر روز ١٥ الي ٣٠ دقيقه ورزش هوازي را در برنامه خود قرار دهيد.ورزش سبب بهبود عملكرد مغز و حافظه شده و تمركز را بالا خواهد برد.

بنابراین، افكار مزاحم را يادداشت كرده و زماني در روز را براي حل كردن آن ها اختصاص دهيد، همچنين ورزش منظم را در برنامه خود قرار داده و با بالا بردن میزان کمی از سرعت مطالعه خود تمرکز مورد نیاز خود را به دست آورید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا