0
0

سلام من در جلسه امتحانی بسیار استرس می گیرم و چند سوال را هم فراموش می کنم لطفا راه حلی اگه هست به بنده خبر بدهید!

0
0

سلام

١- از راه های کنترل استرس در جلسه آزمون، زدن تست های زماندار با حداکثر شبیه سازی ذهنی و جسمی شرایط آزمون است. شما باید بارها این شرایط را تجربه کنید تا بتوانید در آزمون سراسری با مهارت بیشتری شرکت نمایید. بهتر است قبل و در هنگام زدن تست های زماندار، شرایط زیر را شبیه سازی نمایید.
شرایط ذهنی: قبل از زدن تست زماندار تصور کنید این تست آزمون سراسری است و هر آنچه در روزهای آزمون های آزمایشی در ذهن شما می گذرد را باید در ذهنتان ایجاد کنید. این تمرین به شما کمک می کند بر افکار منفی غلبه کرده و با حداکثر تمرکز در جلسه آزمون حاضر شوید.
شرایط جسمی :در صورتیکه می توانید از صندلی دسته دار استفاده کنید تا شرایط جسمی آزمون نیز برای شما تداعی شود. در غیر این صورت پشت میز امتحان دهید و لباس رسمی بپوشید. این کار سبب افزایش استقامت شما در جلسه آزمون خواهد شد.
شرایط محیطی: محیط ساکت و آرامی را انتخاب کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که محیط نباید کاملا ساکت باشد تا بتوانید با حداکثر تمرکز به سوالات پاسخ دهید.

٢- همچنین یکی دیگر از راه های شبیه سازی آزمون، انتخاب تست هایی با سطح استاندارد است. از انتخاب تست های بسیار ساده یا بسیار سخت بپرهیزید تا بتوانید شرایط آزمونی را نیز در تست های زماندار خود شبیه سازی کنید.بهتر است از پاسخبرگ استفاده کنید و تا انتهای آزمون صندلی خود را ترک نکنید. حتی سعی کنید خوراکی شبیه به آزمون سراسری استفاده نمایید.

٣- هر روز ١٥ تا ٣٠ دقيقه ورزش کنید. ورزش و دویدن سبب ترشح هورمون اندروفین در بدن شما شده که این هورمون سبب نشاط و شادابی و کاهش استرس می شود.بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

٤- لیست نگرانی های خود را یادداشت کنید و در روز زمانی را به فکر کردن در مورد آن ها و پیدا کردن راه حل مناسب اختصاص دهید. این کار باعث می شود افکار مزاحم که سبب عدم تمرکز و استرس شما می شود از بین بروند.

٥- درصورتیکه هیچ یک از موارد فوق سبب آرامش شما نشد، پیشنهاد می شود به متخصص (روانشناس) مراجعه نمایید.

بنابراین حتما برای کنترل شرایط روحی خود در آزمون های آزمایشی، از تست زنی زماندار با حداکثر شبیه سازی استفاده کنید و سعی کنید هنگام پاسخگویی به تست های زماندار حتما شرایط را همانطور که در بالا گفته شد، شبیه سازی کنید تا بتوانید تمامی عوامل را تجربه کرده و راه های کنترل آن ها را بیاموزید. ورزش روزانه را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید و به این نکته توجه داشته باشید که در آزمون سراسری علاوه بر معلومات به مهارت نیاز دارید تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا