0
0

سلام من خیلی استرس دارم. این مسئله باعث شده هیچ وقت آرامش نداشته باشم و حتی تو امتحانا هم نمره خوبی نگیرم. چه راه حلی هست؟

0
0

سلام

۱- از دلایل ایجاد استرس، نگرانی ها و افکار منفی است. برای اینکه بتوانید استرس خود را کنترل نمایید بهتر است لیست نگرانی های خود را یادداشت کنید و در روز زمانی را به فکر کردن در مورد آن ها و پیدا کردن راه حل مناسب اختصاص دهید. این کار باعث می شود افکار مزاحم که سبب عدم تمرکز و استرس شما می شود از بین بروند و شما بتوانید با تمرکز بیشتری به مطالعه وپیشروی بپردازید.

٢- هر روز ١٥ تا ٣٠ دقیقه ورزش کنید. ورزش و دویدن سبب می ترشح هورمون اندروفین در بدن شما شده که این هورمون سبب نشاط و شادابی و کاهش استرس می شود. بنابراین ورزش را حتما در برنامه این روزهای خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

٣- سعی کنید به امتحانات و آزمون های خود به صورت مثبت بنگرید. هر روز زمانی را برای فکر کردن به این موضوع که در جلسه امتحانات شرایط ایده آل و آرامش دارید، اختصاص دهید.

٤- درصورتیکه هیچ یک از موارد فوق سبب آرامش شما نشد، پیشنهاد می شود به متخصص (روانشناس) مراجعه نمایید. این متخصصان می توانند با ارائه تمرین های مناسب به شما در کسب آرامش کمک کنند.

بنابراین حتما لیست نگرانی های خود را یادداشت نموده و با فکر کردن به آن ها و انجام ورزش های روزانه بر استرس خود غلبه نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا