0
0

سلام من آزمون هایی که بد می دم رو تحلیل نمی کنم. حالم بده میشه. چه کار کنم؟

0
0

سلام

١- تحليل آزمون هاي آزمايشي اهميتي برابر با آزمون خواهد داشت و در صورتيكه شما آزمون خود را تحليل نكنيد، شركت شما در آزمون بي فايده خواهد شد. بهتر است تحلیل آزمون را پس از آزمون و استراحت چند ساعته در همان روز آزمون انجام دهید.
زيرا با گذشت زمان،راه حل هايی که در جلسه آزمون انجام ده اید، از ياد خواهيد برد و تحليل آزمون شما دقيق نخواهد بود.

٢- همچنين در تحليل آزمون شما مي توانيد نقاط قوت و ضعف خود را به درستي شناسايي كرده و براي رفع نقاط ضعف خود بكوشيد تا در آزمون هاي بعدي پيشرفت كنيد.

٣- در تحليل آزمون،تمامي سوالات اعم از غلط،نرده و صحيح را بررسي كنيد. البته كارنامه تحليل آزمون گرينه ٢، به شما كمك خواهد كرد تا متناسب با وضعيت پاسخگويي در هر درس، در مورد اقداماتي كه بايد براي تسلط و يادگيري موضوع انجام دهيد، تصميم راهبردی مناسبی اخذ کنید.

٤- حتما سوالاتی که در آزمون درست پاسخ صحيح داده اید را نیز بررسی کنید، زیرا ممکن است راه حلی ساده تر از راه حل فعلی شما ارائه شده باشد و شما بتوانید در مدت زمان کمتری به پاسخ دست پیدا کنید.
همچنین سوالاتی که نکته دار هستند علامتدار کرده و نکات آن ها را وارد خلاصه نویسی های خود کنید و سعی کنید آن ها را مرور کنید.

٥- اگر علت عدم پاسخگويي به سؤالات در آزمون، معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تست و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید در مدت زمان بیشتری ربه تکمیل آموخته های خود با استفاده از تست زنی به شیوه آموزشی بپردازید.

٦- در صورتيكه علت عدم نتیجه گیری، بی دقتی در آزمون های آزمایشی است، توصیه می شود لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و روز قبل از آزمون آزمایشی،این لیست را مرور کنید تا میزان بی دقتی های شما کاهش یابد.

٧- علت پاسخ ندادن به سوالات را نيز بيابيد.
درصورتيكه به دليل كمبود وقت نتوانسته ايد به سوالات پاسخ دهيد، بايد با افزايش تعداد تست آموزشي و ايجاد تسلط روي مباحث اين مشكل را رفع نماييد.

٨- همچنين اگر علت عدم پاسخگويي شما مفهومي بودن سوالات يا متوجه نشدن دروس باشد، مي توانيد با مطالعه دقيق و مجدد مطالب و زدن تست هاي آموزشي فراوان، مطالب را به صورت عمقي در ذهن خود تثبيت نماييد.
البته بسياري از راه كارها در كارنامه هاي مشاوره اي پس از هر آزمون در اختيار شما قرار خواهند گرفت.

بنابراین تحلیل آزمون های آزمایشی را جدی گرفته وسعی کنید پس از آزمون اين روند را به درستی انجام داده و تمامی سوالات را بررسی کنید، تا بتوانید با تصمیمات راهبردی دقیق در آزمون های آزمایشی پیشرفت نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا