0
0

سلام فرزند من خیلی در امتحانات بی‌دقت است.شب قبل امتحانات تا نزدیک‌های صبح بیدار است و واقعا درس‌می‌خواند ولی بازهم بی‌دفتی می‌کند و این مسئله خیلی ما را نگران‌کرده‌است.او سال دهم است و ما می‌ترسیم در کنکور همین بی‌دقتی‌ها سبب‌شود رتبه‌بدی کسب‌کند.ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار ما خانواده‌های نگران قرارمی‌دهید.

0
0

سلام

١- فرزند شما باید لیست تمامی بی دقتی های خود را یادداشت کرده و حتما شب قبل از آزمون های خود آن ها را مرور کند تا ذهن او نسبت به آن بی دقتی حساس شده و میزان بی دقتی هایش کاهش پیدا کند.

٢- نوع بي دقتي ها نیز باید مشخص شود. براي مثال اگر در محاسبات بي دقت است، باید سعی کند در ابتدا تمامي محاسبات را بنويسد تا بتواند قسمت هايي را كه در آن ها بي دقتي مي كند، پيدا كند.

٣- از او بخواهید از چرك نويس هاي كوچك استفاده كرده و سعي كند مرتب بنويسد. زيرا يكي از دلايل بي دقتي در آزمون ها و امتخانات كمبود فضا براي محاسبات است به اين صورت او مي تواند با تمرين كافي اين مشكل را حل كند.

٤- در سوال ذکر شد دانش آموز شب های آزمون تا نزدیک های صبح بیدار است. باید به این نکته توجه داشت که يكي از عوامل تأثير گذار روي دقت، داشتن خواب كافي در طول روز است. روزانه ٦/٥ الي ٨/٥ ساعت خواب لازم است و باید سعی کند شب قبل از امتحانات نیز زودتر بخوابد تا ذهن وی برای امتحانات آمادگی کافی را داشته باشد.

بنابراين دانش آموز باید حتما ليست بي دقتي هاي خود را يادداشت كرده و با تمرين روش هاي افزايش دقت كه در بالا ذكر شد بر بي دقتي هاي خود غلبه كرده و و در آمتحانات به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا