0
0

سلام فرزند من به شدت استرس داره، معلم های مدرسه می گوین سر کلاس بسیار عالی است اما هنگام امتحانات بسیار بهم می ریزد و نتیجه خوبی نمی گیرد. ما از الان نگران آینده و امتحانات مهم تر او هستیم. ممنون می شوم اگر سوال ما را هم پاسخ بدهید.

0
0

سلام

۱- یکی از دلایل ایجاد استرس، نگرانی ها و افکار منفی است. برای اینکه فرزند شما بتواند استرس خود را کنترل نماید بهتر است لیست نگرانی های خود را یادداشت کرده و در روز زمانی را به فکر کردن در مورد آن ها و پیدا کردن راه حل مناسب اختصاص دهد. این کار باعث می شود افکار مزاحم که سبب عدم تمرکز و استرس می شوند از بین بروند و وی بتواند با تمرکز بیشتری به مطالعه وپیشروی بپردازد.

٢- بسیاری از داشن آموزان به دلیل شرایط جلسه امتحان دچار استرس می شوند، راه حل جلوگیری از این شرایط این است که هر روز زماني را به فكر كردن در مورد روز امتحان اختصاص دهد كه در آن روز در بهترين وضعيت خود قرار دارد.

٣- هر روز ١٥ تا ٣٠ دقيقه ورزش باید در برنامه فرزند شما قرار داده شود. ورزش و دویدن سبب ترشح هورمون اندروفین در بدن شده که این هورمون سبب نشاط و شادابی و کاهش استرس می شود. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

٤- درصورتیکه هیچ یک از موارد فوق سبب آرامش فرزند شما نشد، پیشنهاد می شود به متخصص (روانشناس) مراجعه نمایید. این متخصصان می توانند با ارائه تمرین های مناسب به فرزند شما در کسب آرامش کمک کنند.

بنابراین حتما فرزند خود را به انجام ورزش و نوشتن لیست نگرانی ها ترغیب نمایید تا بتواند با ایجاد افکار مثبت به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا