0
0

سلام داشتن تنوع مطالعاتی در طول روز مهمه؟

0
0

سلام

١- یکی از اصول داشتن برنامه مطالعاتی صحیح، رعایت اصل تنوع مطالعاتی می باشد.
زیرا در آزمون سراسری هر درس بسته به نوع خود (تمرینی، خواندنی و حفظی) قسمت خاصي از مغز را درگیر مي کند. بنابراین تنوع مطالعاتي، از خستگي قسمت خاصي از مغز جلوگيري مي كند و شما مي توانيد با حضور ذهن و تمركز بالاتري به مطالعه بپردازيد.

٢- از طرفی تنوع مطالعاتي در برنامه مطالعاتي سبب مي شود دروس براي شما بيشتر مرور شوند.
براي مثال اگر درس ریاضی را فقط در روزهاي جمعه مطالعه كنيد تا هفته آينده اين درس مرور نخواهد شد، اما اگر هر روز دروس متفاوتی را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید دفعات مرور شما بالاتر خواهد رفت و دروس برای شما تکرار خواهند شد.

٣- نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشت این است که در آزمون سراسري دروس نيز متنوع هستند و شما نیاز به آمادگی تمامي قسمت هاي ذهن خود دارید، بنابراین اگر در طول روز تنوع در دروس خود داشته باشید می توانید ذهن خود را برای جلسه آزمون سراسری تقویت نمایید. سعی کنید مطابق برنامه مطالعاتي متنوع و متعادل مانند آنچه در كانال و سايت گزينه ٢ قرار دارد،مطالعه كنيد.

بنابراین، تنوع مطالعاتی را برای جلوگیری از خستگی ذهن و افزایش کیفیت مطالعه خود رعایت کنید تا بتوانید با مرور بيشتر مطالب در طول هفته، به تثبيت آنها كمك كنيد و در آزمون سراسري به موفقيت دست پيدا كنيد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا