0
0

سلام ، فرزند من در هنگام درس خواندن مخصوصا درس دین و زندگی خیلی راه می رود. من نگران او هستم چون خیلی خسته می شود. آیا با این روش درس خواندن درست است؟

0
0

سلام

١- راه رفتن در هنگام مطالعه یکی از عواملی است که سبب حواس پرتی و درگیری بخشی از ذهن خواهد شد. علاوه بر این، اینکار سبب کاهش سرعت مطالعه شده و باید حتما این عادت ترک شود.

٢- از طرفی، شرایط یادگیری و یادآوری باید شبیه به هم باشند. بنابراین اگر فرزند شما می خواهد یادآوری خوبی در امتحانات داشته باشد، باید شرایط یادگیری و یادآوری وی یکسان (هر دو نشسته) باشد.

٣- همانطور که در سوال شما نیز ذکر شد، راه رفتن زیاد سبب ایجاد خستگی شده و همین موضوع کاهش تمرکز و یادگیری را نیز به همراه دارد.

٤- فرزند شما باید سعی کند با انجام فعالیت های دیگر از قبیل یادداشت برداری، افزایش سرعت مطالعه و حل تمرین و… فضای خالی ذهن خود را پر کند تا بتواند این عادت را به تدریج برطرف نماید.

بنابراین حتما از وی بخواهید شرایط فیزیکی مطالعه را رعایت کرده و سعی کند از انجام کارهایی که سبب کاهش تمرکز و درگیری ذهنی می شوند بپرهیزد. همچنین عادات مطالعاتی خود را به تدریج اصلاح کند تا شرایط یادگیری و یادآوری یکسان شده و در امتحانات نتیجه دلخواه خود را کسب نماید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا