0
0

سلام

١- فعالانه مطالعه کردن به شما کمک می کند تا ذهن شما فرصت فکر کردن به هیچ موضوعی را پیدا نکند.
برای این کار باید از مطالبی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. این کار سبب می شود بخشی از ذهن شما که به عوامل حواس پرتی می پردازد به یادداشت برداری مشغول شده و مطالعه با تمرکز بالاتری داشته باشید.

٢- در هر واحد مطالعاتی سرعت مطالعه خود را بررسی کنید و سعی کنید هر بار کمی این مقدار را افزایش دهید. این کار باعث افزایش کمی و کیفی مطالعه شما خواهد شد. برای این کار ابتدا سرعت فعلی خود را ثبت کنید. (مثلا در یک واحد توانستم ٤ صفحه ادبیات مطالعه کنم) و بعد تلاش کنید سرعتتان را کمی( حدود ٢٠٪‏ ) افزایش دهید. (مثلا تصمیم بگیرید در یک واحد ٥ صفحه ادبیات مطالعه کنید.)

٣- در هنگام مطالعه یک کاغذ در کنار خود دست خود قرار دهید و عوامل حواس پرتی و افکار مزاحم خود را در آن یادداشت نمایید تا بار ذهنی شما تخلیه شود و هر روز زمانی را به فکر کردن به نگرانی های خود (آنچه که یادداشت کرده اید) اختصاص دهید.

بنابراین حتما سرعت مطالعه خود را بالا ببرید تا ذهن شما فرصت پرداختن به موضوعات متفرقه را نداشته باشد و با یادداشت لیست نگرانی های خود و اختصاص دادن زمانی در روز برای بررسی و رفع آن ها، می توانید مطالعه با کیفیت تری داشته باشید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا