0
0

سلام

۱- به صورت حجمی زمانی مطالعه کنید.
به این صورت که تعداد تمرین و صفحاتی که در هر واحد مطالعاتی باید مطالعه کنید مشخص کرده و سعی کنید این مقدار را افزایش دهید.
برای مثال مشخص کنید در مدت ٩٠ دقیقه می خواهید ۴ صفحه ریاضی مطالعه کرده و ۵ تمرین حل کنید، سپس در واحد های بعدی این اعداد را به ۵ صفحه و ۶ تمرین برسانید.

۲- لیست اهداف خود را یادداشت کرده و آن را هرروز جلوی چشمان خود قرار دهید و رسیدن به اهداف خود را باور کنید. زیرا داشتن هدف محرک انجام هرکار و فعالیتی است.
بنابراین در روز زمانی را به مرور اهداف خود اختصاص دهید تا انگیزه و انرژی لازم را کسب کنید.

۳- ‍فعالانه مطالعه کردن به شما کمک می کند تا ذهن شما فرصت فکر کردن به هیچ موضوعی را پیدا نکند.
برای این کار باید از مطالبی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. این کار سبب می شود بخشی از ذهن شما که به عوامل حواس پرتی می پردازد به یادداشت برداری مشغول شده و مطالعه با تمرکز بالاتری داشته باشید.

۴- همچنین باید مکان مطالعه مناسبی انتخاب کنید.
از ویژگی های مکان مطالعه مناسب داشتن نورکافی، سکوت کافی و… خواهد بود. مکان مطالعه شما باید ثابت باشد و در این مکان کاری به جز مطالعه و درس خواندن نباید صورت بگیرد این کار به شرطی شدگی ذهن شما کمک بسیاری خواهد کرد و تمرکز شما بالا خواهد رفت و مطالعه شما نیز با کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.

بنابراین حتما مطالعه فعالانه همراه با یادداشت برداری داشته باشید و سعی کنید با استفاده از روش حجمی زمانی سرعت مطالعه خود را بالا برده و با انتخاب محیط مطالعه مناسب با تمرکز به مطالعه دروس بپردازید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا