0
0

سلام، میخواستم بدونم دین و زندگی رو برای کنکور چه جوری باید بخونم که آیه ها و واحادیث رو باهم اشتباه نگیرم؟

0
0

سلام

١- دین و زندگی از نوع مباحث خواندنی می باشد، یعنی برای یادگیری این درس نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید.

٢- در قسمت آیات این درس، در مرحله اول به تسلط در ترجمه آیه رسیده سپس تمرکز خود را روی مفهوم آیه و ارتباط آن با متن بگذارید.

٣- متن های این درس را باید به شیوه لایه ای مطالعه کرد، به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای درس برسید.

٤- توجه ویژه ای به روابط علت و معلولی در این درس داشته باشید و سعی کنید تمامی موارد را با استدلال به خاطر بسپارید.

۵- خلاصه نویسی این دروس به صورت حاشیه نویسی می باشد، به این صورت که دور کلمات مهم خط بكشيد و موارد مهم را در حاشيه كتاب خود دسته بندي نماييد. همچنين از طرح سوال در حين مطالعه استفاده نموده و سوال خود را در حاشيه كتاب بنويسيد. در اين صورت ذهن شما كنجكاو خواهد شد و مطالب را با عمق بيشتري مي آموزيد.

٦- مرور مطالب را فراموش نکنید.
حتما در بازه های زمانی مشخص حاشیه نویسی های خود را مرور کنید زیرا با استفاده از مرور مطالب را وارد حافظه بلند مدت خود کرده و می توانید به تسلط خوبی در آزمون های آزمایشی و در نهایت آزمون سراسری برسید.

بنابراین با مطالعه این درس به شیوه صحیح و مرور به موقع خلاصه نویسی های خود می توانید یادگیری های خود را تکمیل کرده و در امتحانات به نمره مطلوب خود دست پیدا کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا