0
0

سلام، من یه ذره از مدرسه عقب افتادم و می خوام در عید این مورد را جبران کنم. چه کار کنم؟

0
0

سلام

١- در دوران نوروز لازم نيست تمامی مراحل مطالعه یک درس را به طور کامل انجام دهید. باید نسبت به هر مرحله ای که انجام داده اید، یک تا دو مرحله پیشرفت کنید و مراحل بعدی را در اردیبهشت تکمیل کنید.

٢- مراحل مطالعه دروس یا مباحث تمرینی (دروسی که برای یادگیری نیاز به تمرین و تست زیادی دارند.) به این صورت است که ابتدا جزوه درسی خوانده می شود، سپس کتاب درسی خود را سریع مرور کرده و تمرین های آموزشی را حل کنید و نکات جدید را وارد خلاصه نویسی های خود کرده و خلاصه نویسی های خود را تکمیل نمایید. مرحله بعدی مرور مطالب و حل تمرین های علامتدار خواهد بود.

٣- در دروس خواندنی (دروسی که برای یادگیری نیاز به استدلال و سپس حفظ کردن مطالب دارند.) ابتدا کتاب را به شیوه لایه ای مطالعه نمایید. به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد، ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد. سپس خلاصه های خود را کامل کرده و به شیوه آموزشی تست زنی کنید. در نهایت مطالب را مرور کرده و تمرین های علامتدار خود را بار دیگر حل کنید .

٤- به دليل زمان مناسبي كه در اين دوره وجود دارد (ارزش زماني معادل يك ماه) بهتر است حتما مطابق با يك برنامه مطالعه كرده و سعي كنيد نسبت به بار قبل پيشرفت كنيد. براي مثال اگر در درس رياضي مطالعه جزوه ر از قبل انجام داده ايد، در اين دوران مطالعه كتاب درسي را در الويت قرار دهيد.

بنابراین مطابق آنچه در بالا ذکر شد مراحل مطالعه هر درس را پیشروی کنید و به این نکته توجه داشته باشید که نیازی نیست تمامی مراحل را انجام دهید شما باید یک الی دو اقدام در نوروز پیشروی کرده و سایر اقدامات را در اردیبهشت به اتمام برسانید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا