0
0

سلام، من چند سالی هست که از دیپلمم می گذره و می خوام سال آینده کنکور بدم. میشه راهنمایی کنید چطور باید جلو بروم؟

0
0

سلام

١- داشتن برنامه مناسب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به تمامی مباحث آزمون رسیده و وقت خود را تنظیم نمایید.

٢- شما می توانید در طول سال از برنامه ویژه داوطلبان فارغ التحصیل موجود در سایت کمان استفاده نمایید .

هرروز ساعت مطالعه و تعداد تست خود را یادداشت کرده و سعی کنید هرروز مقدار کمی این میزان را افزایش دهید.

٣- حتما از تغییرات کتب درسی آگاه شوید.

زیرا در سال های اخیر کتب درسی تغییرات بسیاری داشته اند و آگاهی از این مسئله بسیار مهم خواهد بود.

٤- با استفاده از مشاوره های هوشمند، سطح علمی و نقاط قوت و ضعف خود را به درستی شناسایی کرده و برای بهبود نقاط ضعف و پایداری نقاط قوت خود بکوشید.

۵- اگر در درسی احساس ضعف می کنید، از منابع کمک آموزشی مناسب نظیر منابع تست زنی، کلاس و…. استفاده کنید.

منابع کمک آموزشی مناسب به شما کمک خواهد کرد تا در مدت زمان کم تری مطالب را بیاموزید و زمان باقی مانده را به تثبیت مطالب اختصاص دهید.

۶- همچنین در حال حاضر مهمترین وظیفه شما این است که به سرفصل های آزمون های قبلی فکر نکرده و اولویت شما بودجه بندی آزمون های بعدی باشد تا بتوانید خود را با برنامه مطالعاتی هماهنگ نمایید.اما اگر سرفصل هایی در برنامه های مطالعاتی قبلی وجود داشتند که پیش نیاز سرفصل های مطالعاتی این دوره شما هستند بهتر است در حد یادگیری ابتدایی آن ها را مطالعه کرده تا بتوانید سرفصل های جدید را به خوبی بیاموزید.

۷- مباحثی که از قبل باقی مانده اند را حذف نکنید بلکه لیست مباحث باقی مانده از برنامه های قبلی را یادداشت کرده و سعی کنید در واحدهای جبرانی موجود در برنامه آن ها را مطالعه نمایید.

8- اما اگر در واحدهای جبرانی خود نتوانستید مباحث باقی مانده را به اتمام برسانید، می توانید در دوران جمع بندی مانند جمع بندی نیمسال دوم، نوروز و…. این دروس را مطالعه کرده و اقدامات باقی مانده را به اتمام برسانید.

بنابراین اولویت شما باید مطالعه همگام با برنامه مطالعاتی مناسب، شناخت منابع آزمون و تغییرات آن و بررسی نقاط ضعف خود باشد تا بتوانید مسیر آزمون سراسری را به موفقیت طی کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا