0
0

سلام، من تا الان درس ها رو به طور جدی نخوندم اگه از الان شروع کنم موفق میشم تراز یا نمره علمی چیه؟

0
0

سلام

۱- در حال حاضر به اینکه موفقیت می شوید یا خیر اصلا فکر نکنید. وظیفه شما این است که در حال حاضر به سرفصل های آزمون های قبلی فکر نکرده و اولویت شما بودجه بندی آزمون های بعدی باشد تا بتوانید خود را با برنامه مطالعاتی هماهنگ نمایید.

٢- البته باید به این نکته توجه داشت که اگر سرفصل هایی در برنامه های مطالعاتی قبلی وجود داشتند که پیش نیاز سرفصل های مطالعاتی این دوره شما هستند بهتر است در حد یادگیری ابتدایی آن ها را مطالعه کرده تا بتوانید سرفصل های جدید را به خوبی بیاموزید.

٣- البته این بدین معنی نیست که شما مباحث قبلی باقی مانده را مطالعه نمی کنید بلکه باید لیست مباحث باقی مانده از برنامه های قبلی را یادداشت کرده و سعی کنید در واحدهای جبرانی موجود در برنامه آن ها را مطالعه نمایید.

٤-اما اگر در واحدهای جبرانی خود نتوانستید مباحث باقی مانده را به اتمام برسانید، می توانید در دوران جمع بندی مانند جمع بندی نیمسال دوم، نوروز و…. این دروس را مطالعه کرده و اقدامات باقی مانده را به اتمام برسانید.بنابراین در صورتیکه مطابق آنچه در بالا توضیح داده شد پیشروی کنید احتمال موفقیت شما بسیار بالا است.

۵- در مورد قسمت دوم سوال، تراز میزان سختی و آسانی دروس را به نسبت شرکت کنندگان نشان می دهد.
مثلا اگر شما در امتحانی در کلاس خود با کسب درصد ٣۰نفر اول شده اید یعنی سوالات امتحان مورد نظر سخت بوده و در صورتیکه با همین درصد رتبه خوبی کسب نکرده باشید یعنی سوالات آسان بوده است.

۶- یک مثال دیگر : در آزمون های آزمایشی اگر در درسی حدود درصد ۶۰% را کسب کرده اید و تراز شما عدد ۹۰۰۰ را نشان می دهد این بدین معناست که سوالات این درس سخت بوده است یا اگر در درسی درصد ۸۰% دارید ولی تراز شما ۸۰۰۰ است بدین معناست که سوالات این درس آسان بوده است. همچنین با استفاده از تراز دروس و درصدهای به دست آمده خود، می توانید میزان سطح علمی خود را بسنجید.

۷- بررسی تراز و تحلیل آزمون به شما کمک می کند جایگاه علمی خود را بسنجید، همچنین تخمین رتبه و مشاوره رشته های قبولی که جزو مشاوره های شخصی سازی شده هستند، به شما نشان می دهند که اگر در سال گذشته در آزمون سراسری چنین درصدهایی کسب می کردید، حدود رتبه و رشته های قبولی شما به چه صورت خواهد بود.
شما می توانید با استفاده از این مشاوره ها به درک روشنی از شرایط خود برسید و برای بهبود آن تلاش کنید.

بنابراین شرکت در آزمون های پیش رو را جدی بگیرید،تا بتوانید با استفاده از کارنامه اصلی و سایر مشاوره های انحصاری، سطح علمی خود را بسنجید، نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید، نقاط ضعف را تقویت کرده و نقاط قوت را پایدار نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا