0
0

سلام، من از اول سال دارم می خونم. ولی الان نمی دونم چرا تند تند خسته میشم اصلا حوصله درس خوندن ندارم . الان درس های پیش دو مونده راهنمایی ام کنید نمی خوام این چند وقت باقی مونده خراب بشه ……

0
0

سلام

١- در صورتیکه خستگى شما ناشی از مشکلات جسمى است، علت آن را بیابید.
برای مثال اگر خستگی شما ناشی از ساعت خواب پایین است، باید حتما ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کرده و آن را ثابت نمایید.
زیرا خواب کافی یکی از موثرترین عوامل در غلبه بر خستگی است.
ميزان ساعت خواب متعادل شبانه روز شما باید بین ۶ الی ۸ ساعت باشد.تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاهش خستگی و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

٢-‏‎ انجام ورزش روزانه در حدود ١٥ تا ٣٠ دقيقه سبب نشاط و شادابی هرچه بیشتر می شود . بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

‏‎٣- درصورتیکه خستگى شما ناشى از مشكلات روحی مانند نداشتن انگیزه است، حتما هدف خود را یادداشت کرده و آن را هر روز مرور کنید زیرا هدف عامل ایجاد انگیزه و محرک هر فعالیتی است.
به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به هدفتان باید پشتکار داشته باشید و در هر مرحله ای که احساس خستگی کردید، هدف خود را مرور نمایید.

‏‎٤- در این دوره زمانی سعی کنید حتما دروس نیمسال دوم سال چهارم را مطالعه کنید تا بتوانید عقب افتادگی های سال چهارم خود را جبران کرده و با آسودگی بیشتر به سراغ دروس نیمسال اول سال چهارم و دروس پایه بروید.
برای مثال اگر در روز سه ساعت مطالعه کرده و ۷۵ تست زده اید، سعی کنید در روز بعد چهار ساعت مطالعه کرده و ۸۰ تست بزنید.

بنابراین پا پیدا کردن علت خستگی خود می توانید تصمیم راهبردی مناسبی برای غلبه بر این موضوع پیدا کرده و با مطالعه طبق برنامه مطالعاتی و افزایش تدریجی ساعت مطالعه خود مباحث باقی مانده را به اتمام برسانید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا