0
0

سلام، من از أول فروردين دارم ميخونم ولي چون صبح ها همه خوابن منم ميخوابم و شب ها تا دير وقت بيدار مي مونم. مي خواستم بدونم خوبه ؟

0
0

سلام

١- خواب روز هرگز نمی تواند جایگزین مناسبی برای خواب شب باشد. بنابراین لازم است ساعت خواب شما در شب بوده و ساعت بیداری و خواب ثابتی داشته باشید.

٢- خواب ساعت های ۱۲ تا ۳ نیمه شب را ازدست ندهید، در اين ساعات میزان خواب عمیق بیشتر است و در اگر در این مدت خواب مداوم صورت نگیرد، باعث خستگی و بی حوصلگی در طول روز خواهد شد.

٣- بنابراين ۶/۵ الی ۸/۵ ساعت را به خواب اختصاص دهید که از این مقدار حداقل باید ۵ ساعت آن به صورت مداوم باشد. در صورتيكه عادت به خواب ظهر داريد نيز، بايد مقدار آن ٧٥ تا ٩٠ دقيقه باشد.

٤- دوران نوروز بهترين دوره براي كسب عادات صحيح مطالعاتي است، ممكن است اين روند اصلاحي چندين روز طول بكشد، نگران نباشيد و سعي كنيد ساعت خواب خود را مطابق آنچه در سايت و كانال گزينه ٢ به شما آموزش داده شده است تنظيم نماييد.

٥- دقت داشته باشيد،آزمون سراسری در ساعت های ابتدایی روز برگزار می شود و اگر ذهن شما نسبت به خوابیدن در طول روز شرطی شود، تمرکز و کارایی لازم برای پاسخگویی به سوالات نخواهید داشت و نمی توانید نتیجه قابل قبولی کسب کنید.

بنابراین ساعت خواب خود را اصلاح و ثابت نماييدتا بتوانید بر خستگی های در طول روز غلبه کرده و همچنین به دليل ايجاد یک عادت صحیح، مي توانيد تمرکز خود را افزایش دهید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا