0
0

سلام، ممنون میشم راه حلی برای درس خوندن بهتر بدید که من توی درس خوندن واسه امتحانای ترم اول موفق باشم …..

0
0

سلام

۱- به صورت حجمي زماني مطالعه كنيد.
به اين صورت كه تعداد تمرین و صفحاتي كه در هر واحد مطالعاتي بايد مطالعه كنيد مشخص كرده و سعي كنيد اين مقدار را افزايش دهيد.
براي مثال مشخص كنيد در مدت ٩٠ دقيقه مي خواهيد ۴ صفحه ریاضی مطالعه كرده و ۵ تمرین حل کنید، سپس در واحد هاي بعدي اين اعداد را به ۵ صفحه و ۶ تمرین برسانيد.

۲- ليست اهداف خود را يادداشت كرده و آن را هرروز جلوي چشمان خود قرار دهيد و رسیدن به اهداف خود را باور کنید. زیرا داشتن هدف محرک انجام هرکار و فعالیتی است.
بنابراین در روز زمانی را به مرور اهداف خود اختصاص دهید تا انگيزه و انرژي لازم را كسب كنيد.

۳- ‍فعالانه مطالعه کردن به شما کمک می کند تا ذهن شما فرصت فکر کردن به هیچ موضوعی را پیدا نکند.
برای این کار باید از مطالبی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. این کار سبب می شود بخشی از ذهن شما که به عوامل حواس پرتی می پردازد به یادداشت برداری مشغول شده و مطالعه با تمرکز بالاتری داشته باشید.

۴- همچنین باید مكان مطالعه مناسبي انتخاب كنيد.
از ويژگي هاي مكان مطالعه مناسب داشتن نوركافي، سكوت كافي و… خواهد بود. مكان مطالعه شما بايد ثابت باشد و در اين مكان كاري به جز مطالعه و درس خواندن نبايد صورت بگيرد اين كار به شرطي شدگي ذهن شما كمك بسياري خواهد كرد و تمركز شما بالا خواهد رفت و مطالعه شما نیز با کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.

بنابراین حتما مطالعه فعالانه همراه با یادداشت برداری داشته باشید و سعی کنید با استفاده از روش حجمی زمانی سرعت مطالعه خود را بالا برده و با انتخاب محیط مطالعه مناسب با تمرکز به مطالعه دروس بپردازید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا