0
0

سلام، در آزمون یک سوال که سخت می شود بهم می ریزم و نمی توانم به بقیه سوالات پاسخ بدهم. چه کار کنم؟

0
0

سلام

١- اگر در جلسه آزمون هرعاملی (سخت بودن سوالات، خستگی ذهنی و….) توانایی شما را کاهش داد، از تکنیک وقفه آزمون استفاده کنید. در ابتدا به خود استراحت دهید. استراحت به شما كمك مي كند تا آرامش شما باز گردد. نگران وقت نباشید، اگر چند دقیقه به خود استراحت دهید و با انرژی بیشتری آزمون را ادامه دهید، بسیار ارزشمند تر از وقتی است که با خستگی و فشار به سوالات پاسخگویی می دهيد. این کار را هم در آزمون های حضوری و هم در آزمون های غیر حضوری تمرین کنید تا این رفتار تبدیل به عادت شود.

٢- چند نفس عمیق بکشید و یک ماده قندی مانند خرما یا شکلات میل کنید.اکسیژن و گلوکز از اصلی ترین نیازهای مغز شما هستند و با این کار می توانید بر خستگی ذهنی خود غلبه نمایید.

٣- اگر خستگی شما جسمی است، روش صحیح نشستن (ستون فقرات نسبتا به صورت عموی، قفسه سینه باز و….) را رعایت نمایید و برای افزایش جریان خون (رسیدن اکسیژن و گلوکز به مغز) یک تحرک جسمی کوچک (مانند کشش عضلانی درجا و…) داشته باشید.

٤- تصویر یک کوه پوشیده از برف را به مدت پنج ثانیه در ذهن خود تجسم کنید. اين كار به شما ميكند تا حافظه کوتاه مدت خود را تخليه كرده و بتوانید با تمرکز بیشتری به سوالات پاسخ دهید.

بنابراین بهتر است از تکنیک وقفه آزمون استفاده کنید تا بتوانید با حداکثر انرژی در طول جلسه آزمون به سوالات پاسخ دهید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا