0
0

سلام، به هر دلیلی از برنامه عقب می افتم مثلا حواسم پرت میشه یا خواب می مونم و این حرفها. چطور باید به درس ها برسم؟

0
0

سلام

١- مطالعه حجمی زمانی داشته باشید.
مطالعه حجمی و زمانی بی این معنی است که در واحد درس مورد نظر خود میزان صفحات وتعداد تست خود را مشخص کرده و سعی کنید مطابق همین هدف جلو بروید و پس از هربار مطالعه سعی کنید کمی این مقدار را افزایش دهید.برای مثال در درس فارسی مشخص کنید ١ درس را در مدت ١:٣٠ ساعت خواهید خواند.
در هر واحد تعداد تست و صفحات را بشمارید و سعی کنید هربار این تعداد را کمی افزایش دهید.
برای مثال اگر در درس فارسی ٦ صفحه را در ١:٣٠ ساعت مطالعه می کنید، در واحد بعدی مطالعه هدف گذاری شما باید مطالعه ٧ صفحه در همین مدت زمان باشد.

۲- در صورتیکه به دلیل حواس پرتی واحد مطالعاتی خود را از دست می دهید،باید از مطالبی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. این کار سبب می شود بخشی از ذهن شما که به عوامل حواس پرتی می پردازد به یادداشت برداری مشغول شده و مطالعه با تمرکز بالاتری داشته باشید.

۳- شما باید حداقل ۱۰٪ از برنامه مطالعاتی خود را به واحد های جبرانی اختصاص داده و از واحدهای جبرانی خود برای درس هایی که از برنامه عقب می افتید استفاده کنید. این واحد ها به این دلیل در برنامه گنجانده شده اند تا شما بتوانید در صورت عقب افتادن از برنامه، آن را جبران نمایید. بنابراین نباید به دلیل از دست دادن تعدادی از واحد های مطالعاتی، تمام برنامه خود را بهم بریزید زیرا در این صورت به سختی می توانید واحد های باقی مانده را جبران نمایید.

بنابراین اولویت شما باید مطالعه حجمی-زمانی و استفاده از واحدهای جبرانی باشد و سعی کنید با افزایش تدریجی سرعت مطالعه و یادداشت برداری مطابق آنچه به شما آموزش داده شده است، با سرعت مناسب پیشروی نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا