0
0

سلام، با اینکه خیلی میخونم اما ترازم تغییر نمیکنه باید چکار کنم؟

0
0

سلام

١- مهمترین وظیفه شما در حال حاضر تحلیل دقیق آزمون های آزمایشی و بررسی علل عدم نتیجه گیری تان خواهد بود.
زیرا تحلیل آزمون به شما کمک خواهد کرد تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت خود را پایدار نمایید.

۲- بررسی و تحليل دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند تا درک دقیقی از سطح علمی،میزان پیشروی دروس، کیفیت مطالعه و…. داشته باشید.

٣- باید در تحلیل آزمون خود،تمامي سوالات اعم از غلط،نرده و صحيح را بررسي كنيد. البته مشاوره تحليل آزمون گرينه ٢، به شما كمك خواهد كرد تا متناسب با وضعيت پاسخگويي در هر درس، در مورد اقداماتي كه بايد براي تسلط و يادگيري موضوع انجام دهيد، تصميم گيري نماييد.

۴- برای مثال در صورتیکه علت عدم نتیجه گیری شما در آزمون، معلومات است،استفاده از ابزاهای کمک آموزشی مناسب ( منابع تمرین و یا کلاس و.. )برای کاهش مدت زمان یادگیری مباحث و تکمیل آموخته ها از طریق تست زنی به شیوه آموزشی بهترین تصمیم راهبردی است.

۵- اگر تعداد سوالات پاسخ داده نشده شما زیاد است، علت عدم پاسخگویی را بیابید.
درصورتيكه به دليل كمبود وقت نتوانسته ايد به سوالات پاسخ دهيد و در منزل در درس مورد نظر درصد مطلوبی داشتید، بايد با افزايش تعداد تست آموزشي و ايجاد تسلط روي مباحث اين مشكل را رفع نماييد.

۶- اگر علت عدم پاسخگويي شما مفهومي بودن سوالات يا متوجه نشدن دروس باشد،با مطالعه دقيق و مجدد مطالب و حل تمرین های آموزشي فراوان، می توانید مطالب را به صورت عمقي در ذهن خود تثبيت نماييد.

بنابراین باید در ابتدا آزمون های خود را تحلیل نمایید تا بتوانید با بررسی علل عدم نتیجه گیری خود، تغییرات لازم در برنامه مطالعاتی را اعمال نمایید تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا