احتمال افزایش حملات قلبی در بیماران مبتلا به التهاب روده

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، “بیماری التهابی روده”(IBD)، فرایندی است که شامل انواع بیماری‌های مزمن دستگاه گوارش، از جمله بیماری “کرون”(Crohn’s disease) و “کولیت زخمی”   (ulcerative colitis) می‌شود و با افزایش شیوع، به میلیون‌ها فرد در سراسر جهان آسیب می‌زند.

در یک مطالعه جدید محققان دریافتند افرادی که مبتلا به بیماری التهابی روده هستند، خطر ابتلا به حمله قلبی در آنها بیشتر است.

در این تجزیه و تحلیل بزرگ، سوابق پزشکی ۱۷٫۵ میلیون بیمار ارزیابی شد که بیش از۲۰۰ هزار نفر از آنها مبتلا به بیماری التهابی روده بودند.

در کل داده‌ها نشان دادند که بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده، دو برابر بیشتر از بیمارانی که به بیماری التهابی روده مبتلا نبودند، از حملات قلبی رنج می‌برند.

“محمد اِس پنوار” (Muhammad S. Panhwar) نویسنده ارشد این تحقیق در دانشگاه “کیس وسترن ریزرو” می‌گوید: بیماران جوان‌تر در حدود ۹ برابر خطر ابتلا به حمله قلبی بیشتری در مقایسه با همسالان خود در گروه سنی مشابه که مبتلا به بیماری التهابی روده نبودند، داشتند و همچنین این خطر با افزایش سن کاهش‌ می‌یابد.

پنوار معتقد است پزشکان باید هرگونه نشانه‌ای از بیماری قلبی، مانند درد قفسه سینه در بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده به خصوص در بیماران جوان را جدی بگیرند.

این مطالعه در روز یکشنبه ۱۱ مارس ۲۰۱۸ در شصت و هفتمین نشست سالانه انجمن کاردیولوژی کالج آمریکا ارائه خواهد شد.

منبع : ایسنا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *