بیل گیتس 64 میلیون سهم خود از مایکروسافت را وقف کرد

در سال ۱۹۹۶ میلادی بیل گیتس، هم-بنیانگذار مایکروسافت، ۲۴ درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشت و این سهام به تدریج کم و کم تر شد تا اینکه امروز به حدود ۱.۳ درصد رسید.

طبق یکی از اسنادی که روز گذشته در اختیار کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا قرار گرفت گیتس اعلام نمود که ۶۴ میلیون سهام خود به ارزش حدودی ۴.۶ میلیارد دلار را وقف کرده است. رقم همانطور که تایید خواهید کرد بسیار بزرگ است و آنطور که بلومبرگ گزارش داده از سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ میلادی که گیتس به ترتیب ۱۶ و ۵.۱ میلیارد دلار از سهامش را اهدا کرده بزرگ ترین بخشش از جانب وی به شمار می رود.

البته در اسناد این کمیسیون مشخص نشده که بیل گیتس دقیقا سهامش را به کدام سازمان یا امور خیریه اختصاص داده با این حال او به همراه همسرش یک بنیاد خیریه را اداره می کند و هرچند وقت یکبار بخشی از دارایی شان را به آن اختصاص میدهند.

بیل گیتس 64 میلیون سهم خود از مایکروسافت را وقف کرد

محض اطلاع شما باید بگوییم که هم بنیانگذار سابق مایکروسافت همه ساله ۸۰ میلیون از سهام خود را صرف امور خیریه می کند و با بخشش اخیر تنها ۱۰۳ میلیون سهم برایش باقی می ماند. گفتنی است طبق اسناد این کمیسیون همسر گیتس در حدود ۴۲۵۰۰۰ سهم مایکروسافت را در اختیار دارد.

اگر روند بخشش مدیرعامل سابق مایکروسافت همچنان ادامه پیدا کند انتظار می رود که میزان سهام تحت اختیار وی در سال ۲۰۱۹ به صفر برسد. شاید بد نباشد بدانید که استیو بالمر مدیرعامل سابق این شرکت همچنان بزرگ ترین سهامدار آن محسوب می شود و بعد از آن گیتس و ساتیا نادلا قرار دارند.

جالب است بدانید که با وجود این بخشش گیتس همچنان ثروتمندترین فرد در دنیاست. پیشتر بلومبرگ ارزش دارایی های وی را برابر با ۹۰ میلیارد دلاربرآورد کرده بود که با احتساب این بخشش به ۸۶.۱ میلیارد دلار تنزل می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *