جزئیات پرداخت وام شهریه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، جزییات پرداخت و بازپرداخت وام شهریه از منابع صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد

فرزاد ناظمی افزود: دانشگاه هر ترم پس از تخصیص اعتبار بودجه شهریه از طرف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اعطای تسهیلات بلندمدت با بازپرداخت بعد از فراغت از تحصیل به دانشجویان متقاضی اقدام می‌کند.
وی اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پورتال صندوق رفاه به نشانی www.SWF.ir ثبت‌نام کنند. پس از آن، واحدها با ذخیره اطلاعات متقاضیان، اخذ مدارک موردنیاز، اولویت‌بندی متقاضیان و ارسال مشخصات به صندوق رفاه وزارت علوم نسبت به پرداخت وام به دانشجویان اقدام می‌کنند.
ناظمی به سقف وام‌های قابل پرداخت به دانشجویان برحسب مقاطع تحصیلی هم اشاره کرد و ادامه داد: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف ۱۵ میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی و دانشجویان مقطع دکتری ۱۰۰ میلیون ریال برای چهار ترم تحصیلی می‌توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با کارمزد ۴ درصد سالیانه استفاده کنند.
مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به زمان‌بندی شروع و اتمام فرآیند پرداخت وام به دانشجویان اشاره کرد و گفت :مرحله ثبت درخواست وام از طرف دانشجو به مدت حداکثر ۳۰ روز، مرحله ثبت وام و ارسال مدارک موردنیاز از طرف صندوق رفاه هر واحد دو هفته تا یک ماه، تایید لیست ازسوی وزارت علوم حداکثر یک ماه و واریز اعتبار از طرف وزارت علوم به حساب‌های دانشگاه حداکثر دو ماه است.
ناظمی تصریح کرد: دانشجویان بهره‌مند از این وام، می‌توانند از طریق دفترچه اقساط وام دریافتی را بازپرداخت کنند و شروع پرداخت شهریه اقساط برای دانش‌آموختگان که خدمت نظام وظیفه خود را به پایان رسانیده یا معاف شده‌اند، ۹ ماه و مشمولان نظام وظیفه ۹ ماه پس از پایان خدمت سربازی از تاریخ فراغت از تحصیل است. همچنین دانشگاه موظف است پس از صدور دفترچه اقساط دانش‌آموختگان نسبت به ارائه گواهی موقت اقدام کنند و تا تسویه کامل دانش‌آموختگان بهره‌مند از وام صندوق از تحویل دانشنامه تحصیلی خودداری کند.

وی اضافه کرد: تعداد اقساط در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداکثر ۳۶ ماه، دوره کارشناسی حداکثر ۶۰ ماه و دوره کارشناسی‌ارشد پیوسته، ناپیوسته و دکتری تخصصی حداکثر ۷۲ ماه است.

منبع : ایرنا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *